- Eger MJV Önkormányzata Szervezetfejlesztése
- Bölcsődék infrastrukturális fejlesztése Egerb
- Lenkey János Általános Iskola
- Fenntartható városfejlesztési programok
- HerMAn
- Belváros, hírlevelek
- Belváros, közeli perspektíva
- Belváros, madártávlati képek
- Belváros, színes képek
- Szilágyi Erzsébet Gimnázium Kollégiuma
- Szépasszonyvölgyi Látogatóközpont
- Vár
- Termálfürdő és Törökfürdő
- Deák Ferenc utca
- Vécsey-völgy, Tetemvár
- Felsővárosi Általános Iskola
- Pásztorvölgyi Ált. Isk. és Gim
- Nagyváradi u. Napköziotthon és Óvoda
- A Családsegítő Intézet bővítése és korszerűs
- Ipari Park 9847 hrsz. kármentesítése
- Lajosvárosi bölcsőde férőhelybővítése
- Eger MJV Gazdasági Programja 2007-2014
- Belváros
- Integrált Városfejlesztési Stratégia
- Csapadékvíz-rendezés Egerben, a Szépasszonyvö
- Szala városrész szociális rehabilitációja
- Roma emberek fogl. a Benedek Elek Óvodában
- Egészségügyi alapellátás feltételeinek fejl.
- Fogorvosi rendelők fejlesztése Egerben
- Fotovoltaikus rendszer telepítése
- Korszerű gondozói ház kialakítása
- Közösségi tervezés
- Praxisközösség
Fenntartható városfejlesztési programok
Fenntartható városfejlesztési programok elkészítése Egerben
Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata megkezdte felkészülését a 2014 és 2020 között megjelenő Európai Unió források befogadására.A felkészülés részeként létrehozta Eger város Integrált Településfejlesztési Stratégiáját (ITS), mely elsősorban a város középtávú fejlesztésének alapdokumentuma, másrészt a támogatási források lehívásának előfeltétele, mindezeken túl jogszabályi előírás is.
A feladat elvégzésére az Új Széchenyi Terv keretében, a „Fenntartható városfejlesztési programok lkészítése Egerben" című, ÉMOP-3.1.1./C-13-2013-0002 projektszámon nyújtott finanszírozási keretet 39.1 millió forint összegben, 100%-os intenzitás mellett. A tervezés 2013 júliusától 2014. július 31- ig tart. A tervezési folyamatban részt vettek a város ipari-gazdasági, turisztikai, oktatási, igazgatási, közszolgáltatási, valamint a civil szféra és a szakmai érdekképviseletek szereplői is. A tervezés során szorosan együttműködtünk a megyei fejlesztési dokumentumok tervezőivel.
A több lépcsőből álló tervezési folyamat (helyzetfeltárás, koncepció, stratégia) végén kialakultak azok az integrált komplex projektcsomagok, melyek a meghatározott fejlesztési célok megvalósítását biztosítják a következő 7 éves periódusban. A tervezési folyamat 1 éves szakaszának lezárása a Közgyűlés elfogadó határozatával 2014. szeptemberben várható.
A legfontosabb célkitűzés a munkahelyteremtés és az élhető városi környezet kialakítása. Közös hívószó: „Eger, a minőség városa". A hagyományokra támaszkodva a minőségi árutermelés feltételeinek bővítésével, minőségi szolgáltatással, közellátással és települési környezettel tesszük vonzóvá városunknak, a beruházók és a letelepülni ágyók számára. Ezek a fejlesztések természetesen a jelenlegi lakónépesség megtartását is szolgálják. Ennek megfelelően a legfontosabb projektcsomagok az ipari és a turisztikai-szolgáltató munkahelyek bővülését támogatják. Külön intézkedéseket terveztünk többek között az alapfokú nevelési, egészségügyi, szociális, szolgáltatások mennyiségi és minőségi fejlesztésére. A koncepcionális célok eléréséhez összeállított fejlesztések volumene több 10 milliárd forint. Az önkormányzat közvetlen beavatkozásával megvalósítandó projektcsomagok nagyságrendje külön-külön 1 és 2,5 milliárd forint között vannak, melyek elsődleges forrása a Terület és Településfejlesztési Operatív Program keretében Eger számára meghatározott közel 10 milliárd forint. További uniós források vonhatóak be az országos hatáskörű ágazati operatív programok segítségével. Az önkormányzat az Integrált Településfejlesztési Stratégia elfogadását követően felgyorsítja a projektcsomagok részletes kidolgozásának előkészületeit. Az új EU pénzügyi ciklus legelső pályázati kiírásai 2015. év első negyedévében várhatóak.
További információ elérhető: itt