Kovács Kati Egri Dal Verseny
SZERETSZ KÓRUSBAN ÉNEKELNI? CSINÁLUNK HOZZÁ „KKEDv”et!
Kovács Kati Egri Dal Verseny
A Pétervásárai Tamási Áron Általános Iskola (Hang a dó nevű csoportja) nyerte a dalversenyt.
A zsűri pontszámai alapján a további eredmények:
2. Fráter György Katolikus Gimnázium, Miskolc (Fráter kórus)
3. Schneider Lajos Alapfokú Művészeti Iskola, Mohács (SLAMI Trillák)
A Megyei Jogú Városok Szövetségének különdíja a zsűri döntése alapján:
Kardos István Általános Iskola és Szakközépiskola, Szigetszentmiklós
A legjobb egri csapat különdíja a zsűri döntése alapján:
LyroCanto és a Rusted Chords zenekar, Eger
Minden díjazottnak és minden résztvevő énekegyüttesnek szívből gratulálunk és köszönjük, hogy részt vettek a Kovács Kati tiszteletére rendezett dalversenyen!
A díjak átadásában szerepet vállaló Kovács Kati megköszönte a kórusok munkáját és a fiatalokat biztatva elmondta: régen kapott a róla elnevezett Egri Dalversenyen tapasztaltakhoz hasonló ünneplést és szeretetet.
- „Hálás vagyok Eger városának és tanáraimnak azért, hogy megértettek és támogattak engem, s azért, hogy annak idején a „Ki mit tud"-on elindulhattam. Ez a pálya nem olyan egyenletes, mint amilyennek látszik, mert engem az első „Ki mit tud"-ról eltanácsoltak, mondván, hogy ordítok. Aztán később, amikor az első Magyar Táncdalfesztiválon nyertem, akkor azt mondták, hogy nagyon jó, hogy így ordít, mert a nyakán lévő erek jelzik, hogy dolgozik és énekel. Nem árt, ha az ember énekelget otthon, nem baj, ha a szomszédok egy kicsit haragszanak, vagy ha a szülők neheztelnek - ezeken át kell lépni.
Aki szereti a zenét, annak ezt nem szabad feladnia, hiszen az éneklés, a zenélés, a sport mind-mind olyan erők, amik az embernek kedvet adnak az élethez. Az élet nem mindig rózsaszínű, ám ha sokat éneklünk, zenélünk és vannak barátaink, akikkel közösen lehet énekelni, akkor sokkal könnyebb elviselni a nehézségeket, s a zene még a tanulásban is sokat segít a fiataloknak" – fogalmazott az egri zenei legenda.
Galéria itt, vagy a győztes csapat képére kattintva...
Szabó Attila, a Csík Zenekar tagja, a zsűri elnöke az eredményhirdetéskor hangsúlyozta: a színvonalas és kedves, ám sokrétű műfajú produkciókat a megfelelő szempontok értékelése mellett is nagyon nehéz volt összehasonlítani. A végeredmény az öt zsűritag, mint testület összesített pontszámait mutatja. Kiemelte: különösen szép élmény volt Egerben, Kovács Kati városában hallani az Egerben felnőtt és világszerte ismertté vált énekesnő dalainak különböző feldolgozásait.
A zsűri munkájában Szabó Attila mellett Schmiedmeiszter Szilvia karnagy, az Egri Érseki Fiúkórus vezetője; Dr. Nagy Zoltán PhD, az Eszterházy Károly Főiskola docense, a Gárdonyi Géza Színház karnagya; Fehér Zsombor, a Fonogram-díjas egri Kerekes Band frontembere és Szabó László, kommunikációs szakember, a Magyar Teátrumi Társaság titkára vett részt.
Habis László, Eger polgármestere a dalverseny zsúfolásig megtelt helyszínén köszöntötte a pályafutása kezdetének 50. évfordulóját, s a napokban születésnapját is ünneplő Kovács Katit. Elmondta: Eger büszke arra, hogy Kati itt töltötte az élete talán legmeghatározóbb időszakát, az első 20 évét, itt végezte iskoláit, melyekhez első zenei szárnypróbálgatásai is köthetők. A kerek évforduló mellett innen jött a dalverseny ötlete is, ezért szólította meg Eger Önkormányzata a 2015-ös évben az ország iskolai énekegyütteseit, hogy dolgozzanak fel Kovács Kati dalokat. A polgármester hozzátette: büszkék vagyunk arra, hogy a hazai és nemzetközi szinten legismertebb magyar énekesnő a miénk, s hogy Kovács Kati az elmúlt évtizedek során - a maga büszkén vállalt egriségével - nagyban emelte Eger hírnevét és rangját is. Ennek a kiemelkedő munkásságnak az elismeréseként részesült 2013-ban az „Eger Díszpolgára" kitüntetésben.
Habis László úgy fogalmazott: úgy tűnik, egy város a díszpolgári címnél nem adhat többet egy ide tartozó polgárnak. Eger azonban különleges város, így valami mégis van, amivel méltó módon elismerhetjük Kovács Kati teljesítményét, Eger számára is fontos sikereit, legendás pályafutását. A városvezető Dobó István várkapitány kardjának másolatát nyújtotta át Kovács Katinak, mely relikvia a végvári hősök dicsőségét, a vitézi helytállást, az Egerért végzett nagy tettek elismerésének méltó jelképe. A kardot, melybe az Egri csillagokból jól ismert, „a falak ereje nem a kőben van" - jelmondatot vésték, a művésznő felajánlotta a dalversenyen győztes énekegyüttesnek, hiszen - mint fogalmazott - „egy iskolában sokkal többen látják ezt a gyönyörű kardot, mint az én nappalimban".
Kovács Kati a dalverseny estéjén - a 230 versenyző fiatal részvétele mellett - teltházas jubileumi koncertet adott Egerben, ahol a közönség nem csak azt hallhatta, hogy az Egerből indult művész még mindig csodálatosan énekel, hanem arról is meggyőződhetett mindenki, hogy Katinak izgalmas és kiváló humora van.
A Kovács Kati Egri Dalverseny döntős csapatainak pályázati videói (ABC-sorrendben):
Cserkeszőlői Petőfi Sándor Általános Iskola
Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-, AMI és Pedagógiai Intézet
Fráter György Katolikus Gimnázium
Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium
Kardos István Általános Iskola és Szakközépiskola
LyroCanto és a Rusted Chords zenekar, Eger
Pétervásárai Tamási Áron Általános Iskola
Schneider Lajos Alapfokú Művészeti Iskola
Vasvári Zenei AMI
A PÁLYÁZATI KIÍRÁS
Eger városa meghirdeti a Kovács Kati Egri Dal Versenyt (KKEDv), mellyel a művésznő pályafutása kezdetének 50. évfordulója előtt tiszteleg!
A versenyre általános vagy középiskolás diákokból álló, legalább 6 tagú, alkalmi vagy állandó kórusok nevezhetnek, akiket legfeljebb 4, akusztikus hangszeren játszó zenész kísérhet. A hangszeres kíséret nem kötelező.
A verseny döntőjére 2015. október 27-én kerül sor, Egerben. A verseny díszvendége és díjátadója Kovács Kati.
Az Egerből, illetve a környező (szomszédos) településekről jelentkező legjobb csapat számára egy exkluzív bulit szervez Egerben a kiíró, Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata.
A KKEDv versenykiírása
1. A KKEDv-re 2015. szeptember 30-ig lehet nevezni.
2. A nevezés feltétele, hogy a csapat készítsen egy tetszőleges, Kovács Kati által előadott dal feldolgozásának elénekléséről videó felvételt.
3. A videó felvételt a youtube-ra, nyilvánosan hozzáférhető módon kell feltölteni.
4. A videó felvétel hosszúsága legfeljebb három és fél (3,5) perc lehet.
5. A felvételen kizárólag akusztikus hangszeres kíséretet lehet használni és a hangszerek száma nem haladhatja meg a négyet (nem kötelező).
6. A nevező csapatokban legalább 6 énekesnek kell szerepelnie (kötelező).
7. A nevezés e-mailben történik a kovacskati@ph.eger.hu e-mail címen, az alábbi megadott információkkal:
- a nevező csapat fantázianeve
- a csapattagok neve, életkora, iskolai évfolyama
- a nevező csapat iskolájának neve, címe, elérhetősége
- a csapat felkészítő tanárának neve, elérhetősége
- elkészített videó youtube linkje
8. A KKEDv zsűrije 2015. október 10-ig választja ki a döntőbe bejutott 10 csapatot.
9. A KKEDv zsűrije:
- Szabó Attila, a Csík Zenekar tagja
- Lévai Balázs televíziós műsorvezető
- Fehér Zsombor, az egri Kerekes Band frontembere
- Dr. Gábos Judit zongoraművész, az Eszterházy Károly Főiskola tanszékvezető tanára
- Nagy Zoltán zeneszerző, az egri Gárdonyi Géza Színház zenei vezetője
- Szabó László kommunikációs szakember
10. A döntőre Egerben kerül sor. A csapatok a nevezéssel vállalják a döntőn való részvételt és annak utazási költségeit. Igény esetén Eger MJV Önkormányzata egy napi szállást és ebédet biztosít.
11. A döntőbe jutott csapatok a döntő során élőben két dalt adnak elő:
- a nevezés során elküldött Kovács Kati dalfeldolgozást
- egy tetszőleges egyéb művet, melynek hosszúságára és hangszeres kíséretére a korábbi feltételek állnak fent
12. Díjazás:
A 10 döntős csapat tagjai, felkészítői részére belépő jegyet ajándékozunk az esti Kovács Kati koncertre
A döntő harmadik és második helyezettjének díjazása: tárgyjutalom
A döntő győztesének jutalma:
- felléphet a döntő napján este rendezett Kovács Kati élő koncerten;
- Eger városa a kórust és iskolatársait (összesen legfeljebb 30 fő) 2016 tavaszán vendégül látja egy all-inclusive három napos osztálykirándulásra (utazás, 2 éjszaka szállás, étkezés, programok).
Egri és szomszédos településekről indulók díjazása:
A zsűri döntése alapján a legjobb egri, vagy szomszédos településről induló csapat egy exkluzív egri bulit nyer Eger Megyei Jogú Város szervezésében.
Megyei Jogú Városok Szövetsége Különdíja:
Különdíjban a 4-10. helyezést elért egyik csapat részesül, aki a zsűri szerint a döntőben kimagasló, színvonalas előadást nyújtott. A csapat és a kísérő pedagógusok az általuk kiválasztott megyei jogú városban egy egynapos kirándulást nyernek, melynek keretén belül megismerhetik a város történelmi, kulturális nevezetességeit. A kirándulás szervezője a Megyei Jogú Városok Szövetsége.
Gyakran ismételt kérdések (GYIK):
Külön versenyeznek az általános iskolások és a középiskolások, vagy együtt?
Nem, egy kategóriába tartozik bele valamennyi iskolatípus
Mind a 4 hangszeres kísérő is gyerek kell, hogy legyen, vagy lehet köztük felnőtt is?
A hangszeres kíséretnél megengedett felnőtt részvétele is, csak az énekeseknek kell gyermekeknek lenni kötelezően.
Kóruson belül lehet-e korkülönbség?
Nem feltétel, hogy egy korosztályból, egy osztályból, akár egy intézményből kerüljenek ki a részvevők. A nyertes maga dönthetik el, kik vehetnek részt a jutalom osztálykiránduláson (csak a létszám van korlátozva).
Lehet-e 3-4 Kovács Kati dalból álló MIX , vagy muszáj 1 konkrét dalt választani?
Lehet.
A videó felvételen élőben kell zenélni és énekelni, vagy lehet stúdiófelvétel is?
A videó felvételen mindenképp élőben kell, hogy megszólaljanak, nem stúdió minőségre számítunk.
Kötelező a zenei kíséret?
Nem, a kiírás szerint csak a 6 tagú éneklő kórus a kötelező, de lehet hozzá élő zenei kíséret is.