Ugrás a fő tartalomhoz
2024. szeptember 16. | Edit

2024. II. féléves számlaegyenleg

Létrehozva: 2024. szeptember 02.  |  Utoljára frissítve: 2024. szeptember 02.

Egyéni és társas vállalkozók 2024. augusztus végén kézhez kapják a helyi adók számlaegyenlegét és tájékoztatást az adófizetési módokról (2024. szeptember 16-ig fizethetők pótlékmentesen az esedékes helyi adók, adóelőlegek!)

Segítve az önkéntes adófizetést Eger Megyei Jogú Város Önkormányzati Adóhatósága /továbbiakban: Adóhatóság/ az egyéni vállalkozóknak és gazdálkodóknak elektronikus úton /tárhelyeikre/ megküldi az „Adószámla-egyenleget" és „Fizetési értesítőket", valamint tájékoztatást adunk a helyi adófizetési teljesítésének lehetőségeiről.

Az egyéni adószámla az Adóhatóság által vezetett, az adózói fizetési kötelezettség és költségvetési támogatási igény, valamint az azokkal összefüggő pénzforgalom tételes, illetve egyenleg szintű kimutatására szolgáló nyilvántartás. Közel ötezer ügyfelünk részére készült ebben a formában Adószámla-egyenleg.

Az Adóhatóságnál az „Adószámla-egyenleg" és a „Fizetési értesítők" elkészítése 2024. augusztus 30-i nappal megtörtént, a tárhelyekre történő kézbesítés is aznapra várható, így kérjük, kísérjék figyelemmel majd tárhelyüket. A most megküldött értesítő a fizetési határidőig (2024. szeptember 16-ig) látható marad az Önök tárhelyén akkor is, ha azt nem mentik le tartós tárhelyükre.

Azon Ügyfelünk kap elektronikus tárhelyére "FIZETÉSI ÉRTESÍTŐT", egyben „ADÓSZÁMLA-EGYENLEGET", akinek 1.000 Ft-ot meghaladó helyi adófizetési kötelezettsége van, illetve lesz 2024. szeptember 16-ig Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata felé. Ez lehet, akár ki nem egyenlített már esedékes helyi adótartozás vagy 2024. szeptember 16-ig fizetendő helyi adó/adóelőleg.

A pénzforgalmi számlanyitásra kötelezett adózó a fizetési kötelezettségét belföldi pénzforgalmi számlájáról történő átutalással köteles teljesíteni. A pénzforgalmi számlanyitásra nem kötelezett adózó a fizetési kötelezettségét belföldi fizetési számlájáról történő átutalással vagy készpénz-átutalási megbízással (csekk) köteles teljesíteni.

Az adózó vagy meghatalmazottja az Elektronikus Önkormányzati Portálra  https://ohp-20.asp.lgov.hu   bejelentkezéssel belépve az aktuális adószámla-egyenlegét bármikor lekérdezheti, itt megtekintheti adóbevallásainak állapotát és ezen a felületen akár online (VPOS) bankkártyás helyi adófizetést is indíthat!

Az Adóhatóságnál bankkártyával is lehet fizetni helyi adót. A fizetéshez az Adóhatóság ügyfélszolgálatán bankkártya-leolvasó (POS) áll rendelkezésre, az Elektronikus Önkormányzati Portál internetes felületén pedig lehetőség van internetes bankkártyás fizetésre (VPOS).

Kérjük ügyeljen arra, hogy 2024. évtől a helyi adók befizetésére szolgáló számlaszámok megváltoztak, az új számlaszámokat már láthatja az adószámla értesítőn!

2023-12-06-2024-januar-1-jetol-megvaltoznak-a-helyi-adok-es-illetekek-befizetesere-szolgalo-onkormanyzati-szamlaszamok-4-0_657c10a50b77f.pdf (eger.hu)

Amennyiben ún. "Véglegesítésre váró tételek" is szerepelnek az adószámláján, úgy annak összegeit az előzetesen már megküldött "Határozatban" foglaltak alapján kell megfizetnie, ezek a tételek a döntés véglegesítését követően kerülnek majd adószámláján előírásra vagy jóváírásra. Folyamatban lévő elektronikus fizetések (VPOS) is itt jelennek meg, azok tényleges adószámlán történő lekönyveléséig.

Az „Adószámla-egyenleg" a „Fizetési értesítő" a feltüntetett időpontban készült, így a jelzett időpontig előírt vagy jóváírt könyvelési tételek, illetőleg a lekönyvelt pénzforgalmi tételek (befizetések) jelennek meg az egyéni adószámlákon.

Amennyiben a napokban teljesített helyi adószámlára befizetést, úgy célszerű a pontos fizetendő helyi adó összegekről - a 2024. szeptember 16-i fizetési határidő előtt az Elektronikus Önkormányzati Portálra belépve ismét tájékozódni!

Tájékoztatjuk, hogy Eger Megyei Jogú Város honlapján www.EGER.hu  => Adóügyek elérhetőségen a központi és egri helyi adójogszabályokról, valamint önkormányzati adókkal kapcsolatosan részletesen tájékozódhatnak. Tájékoztatóinkban arról is olvashatnak, hogy az adózók milyen formában és hogyan tudnak elektronikusan fizetést teljesíteni.

2024-01-08-2024-januar-5-tol-a-szamlevezeto-bankvaltast-kovetoen-ismet-fizethetnek-az-ugyfelek-bankkartyaval-az-adoiroda-ugyfelszolgalatan_659bc34222e37.pdf (eger.hu)

2024-01-09-tajekoztato-az-adoszamlarol-es-az-adoegyenleg-lekerdezesrol-az-elektronikus-onkormanyzati-portalon-keresztul_659d27c218584.pdf (eger.hu)

2024-01-19-vpos-online-bankkartyas-fizetes-az-uj-helyi-adokszamlakra-az-elektronikus-onkormanyzati-portalon-keresztul_65aa24d695d17.pdf (eger.hu)

A honlapon HÍRLEVÉLRE is fel lehet iratkozni, ez későbbiekben segíthet az információk időben történő megszerzésében.

Ha információt szeretne, hívhatja központi telefonszámunkat +36 (36) 523-700 és munkaidőben kollégáink készséggel állnak az Ön rendelkezésére!

Általános információkról lehetőség van elektronikus levélben is érdeklődni /e-mail cím: ado@ph.eger.hu/ .

Fizetési könnyítés igénybevételének lehetőségéről szintén honlapunkon tájékozódhatnak az érdeklődők.

Az Önkormányzati adóhatóságunk ügyfélszolgálatán – félfogadási időben - is lehet bankkártyás (POS) fizetést teljesíteni. Itt Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic és Maestro típusú bankkártyákkal lehet fizetni.

Előre is köszönjük szíves közreműködésüket!

Eger, 2024. augusztus 30.

Eger Megyei Jogú Város Önkormányzati Adóhatósága

Intézze ügyeit elektronikusan!