Egri Zenészek programja
Az Egri Zenészek Egyesülete programja a kulturális és közösségi programok szervezéséhez (azonosító száma: TOP 7.1.1-16-H-ESZA-2019-00252)
Megítélt támogatás (HUF): 2 447 836 Ft
Támogatási döntés dátuma: 2019-06-25
TO-kötés dátuma: 2019.10.02.
Kedvezményezett: Egri Zenészek Egyesülete
Az Egri Zenészek Egyesülete 2010. január 1-jén jött létre azzal a céllal, hogy a zene és társművészetek segítségével művészi élményt tudjon nyújtani, szórakoztatni, nevelni, a fiatalokat aktív zenélésre ösztönözni, segíteni a zenészek és énekesek pályafutását, zenei hagyományokat ápolni, értékeket menteni, az élő szórakoztató zenét népszerűsíteni. Az eltelt időszakban több korosztály is felnőtt, akiknek tagjai a legfontosabb tapasztalatokat a műhelymunkákból merítették. Az Egyesület évek óta nagy hangsúlyt helyez az esélyegyenlőségre, legfőképpen a roma származású emberek kulturális integrációjára, a fiatalabb korosztály és az idősek szabadidős tevékenységekbe történő bevonására.
Partnerek
Az Egyesület több éve szoros kapcsolatot ápol civil szervezetekkel, intézményekkel, melyek az alábbiak:
Báder Ernő Koncert Cigányzenekara, Babszem Jankó Gyermekszínház Közhasznú Egyesület, Pinceszínház Eger Művészeti Közhasznú Egyesület, Andrássy György Katolikus Közgazdasági Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium, Bornemissza Gergely Szakközép - Szakiskola és Kollégium.
Projektcélok
Az Egyesület a mindenki számára hozzáférhető művészi élmények létrehozását, a programok közösségformáló erejét és a társadalom perifériáján élő hátrányos helyzetű célcsoportok érdekeit képviselő programok megvalósítását tűzte ki célul, ezen belül fő tevékenységének a fiatalok zenepedagógiai, illetve művészetterápiás nevelését és oktatását tekinti. A projekt célja, hogy hozzájáruljon a kreativitás, a problémafelismerő és -megoldó képesség, a nyitottság, az empátia fejlesztéséhez, a képzelet, az ízlés és az érzelmi élet gazdagításához különböző generációk megszólításával.
Célcsoportok
A projekt célcsoportja valamennyi olyan gyermek, fiatal, felnőtt, idősebb korosztályhoz tartozó, aki Egerben él. Közvetlen célcsoport: a városban élő és tanuló fiatalok, valamint azok a 60 év feletti idősödő és idős személyek, akiknek életminősége a közösségi tevékenységekbe való bevonás után javul. A konstrukció célja a helyi szükségletekre épülő, helyi lehetőségeket maximálisan kihasználó kisközösségi együttműködés. a hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése.
Projekt-tevékenységek:
Helyi (adott városrészben működő mikroközösségekhez kötődő) művészek, művészeti csoportok, társulatok bemutatkozása; street art programok szervezése (pl. időszaki kiállítások szervezése közterületeken a helyi lakosok, diákok bevonásával); utcaszínház, stb.
Projektelemek:
• Eger titokzatos „énje": az ismeretterjesztés és a szórakoztatás összekapcsolása, új terek bekapcsolása a kultúra vérkeringésébe; különböző csoportok, generációk klubtevékenységeinek ösztönzése (pl. nyugdíjas klubok programjainak, ifjúsági helyszínek eseményeinek támogatása).
• Tehetséggondozás: zenei műhelymunka a város középiskoláiban; kulturális érzékenyítést, szemléletformálást célzó programok szervezése, különös tekintettel a gyerekekre, fiatalokra.
• Egészség és művészet: a civil szervezetek által végzett egészségügyi ismeretterjesztő tevékenységek kiegészítése művészeti programokkal.